Home Elektrokola

Elektrokola

Fenoménem cyklistiky začínají být tzv. elektrokola. Umožňují totiž aktivní pohyb i těm, kteří rádi jezdí na kole, ale zdravotní stav jim už nedovoluje delší vyjížďky. Tuto variantu volí také jeden z dvojice, který tomu druhému na normálním kole již nestačí...

Vývoj elektrického pohonu pro jízdní kola už docela pokročil, takže kola s tímto pohonem už jsou celkem spolehlivá. My volíme 2 zavedené značky, které nám zajišťují kvalitní odborný servis – APACHE a LOVELEC. Přesto jako majitelé elektrokola budete neustále potřebovat odborný servis, a to víc a častěji, než je tomu u běžných kol!

apache-lovelec

Naučili jsme se již elektrokolům dobře rozumět, a tak jsme se dokonce stali servisním střediskem pro rychnovský region. Máme k dispozici veškeré potřebné vybavení na okamžité odstranění nejčastějších vad, která kola mohou potkat.

U nás si můžete vybrat spoustu typů elektrokol – horských do terénu, s velikostmi kol 27,5 a 29´ a pohonem pro ujetí cca 60 km na jedno nabití, nebo i se systémem BOSCH, který volí zdatnější cyklisté např. do Alp, aby mohli absolvovat i více než 100 km cyklistické tůry. Tohle např. kolo Apache Hawk 29´ hravě zvládne.

Jsou také k dispozici kola s velikostmi kol 28´ a 26´, určená převážně na zpevněné cesty a cyklostezky. Opět spousta možností výběru, i schopností nakonfigurovat zvolený model podle potřeby (motor, baterie i další). Můžete si vybrat kola s pohonem v předním, zadním kole, nebo u středového složení. Baterie bývají uloženy na zadním nosiči, za sedlovou trubkou nebo místo košíku pro láhev.

apache-hawk-bosch-active-500-2016

Jízda na elektrokole je jednoduchá i bezpečná. Vůbec se toho nemusíte obávat! Na displeji na řidítkách systém zapnete a zvolíte si stupeň výpomoci - malou, střední, velkou. Elektrokolo začne pracovat až po šlápnutí do pedálů. Neustále je při jízdě třeba lehce otáčet nohama. Jestliže přestanete šlapat, systém se zastaví. Stejně tak, začnete-li brzdit. Při jízdě můžete kdykoliv výpomoc na displeji vypnout a šlapat "za své", nebo naopak zapnout. Počet ujetých km na jedno nabití závisí na vybrané kapacitě baterie, členitosti terénu, váze jezdce a intenzitě zvolené výpomoci. Rychlost elektrokol je omezena 25 km/hod. Vše kdykoliv rádi předvedeme.

Jestliže jste zvyklí na své kolo a potřebujete přidat výpomoc, nemusíte se zbavovat oblíbeného kola – na kolo Vám namontujeme elektrickou sadu. Je veliký výběr těchto sad s různým umístěním motoru i baterie. Každý podle své potřeby si snadno vybere sadu, která mu bude vyhovovat.

V prodejně v Rychnově nad Kněžnou máme pro Vás připravena 2 kola k zapůjčení – je to již uvedené kolo Apache se systémem Bosch a dámské trekkingové kolo s kompletní výbavou. Kolo si můžete zapůjčit na den i celý víkend. Cenu za zapůjčení Vám poté odečteme při event. nákupu jakéhokoliv elektrokola.

  facebook


Sledujte aktuální slevové akce. Pokud budete znát heslo z naší facebook stránky, nakoupíte s výraznou slevou v našem obchodě.

facebook-famos

  Provozní doba

Prodejna Rychnov n. Kn.

pondělí - pátek:
9-12, 13-17.30 hod.

sobota:
9-12 hod.

Prodejna Hronov

pondělí - pátek:
9-12, 13-17 hod.

sobota:
9-11 hod.

Více na stránce KONTAKTY.